Vejlupek94

Učení Angličtiny na univerzitu v Anglii

Chci se zeptat, když mám sice na střední škole, ve 4. ročníku samé jedničky z Angličtiny, ale zkoušel jsem si pouštět Anglický seriály a bez titulku se nechytám. Moje angličtina mi stačí jen na „školní úroveň“. Myslíte že je možný (i když vím že je to silně individuální), že kdybych se teď začal učit, dejme tomu hodinu denně, že se do února (kdy jsou testy) naučím samoučením Angličtinu na takovou úroveň, abych se mohl učit na Vysoké škole v Anglii? A je lepší studovat ze škol online, nebo se snažit pochytit mluvenou angličtinu právě ze seriálů?
Nevím jestli je otázka sepsaná blbě, ale budu rád za osobní zkušenosti.
Doplňuji:
Mě jde hlavně o to, jestli se za takovou dobu dá stihnout naučit celý jazyk.

Nejlepší odpověď
gecco

Zahraniční školy obvykle požadují složení zkoušky TOEFL (TOEIC, apod…*), takže se domluv se svým angličtinářem (odsud kvalitu tvých znalostí těžko kdo posoudí), zda jsi schopen tu zkoušku složit (a na cca kolik bodů), případné další info – http://www.hel­pforenglish.cz/ar­ticle/20070819­01-informace-o-zkousce-toefl .
___
*) česká maturita z AJ nebo i státnice ti nejsou nic platné, nejde o mezinárodně uznávané zkoušky
Doplňuji:
Ad Doplnění: Za 4 měsíce a hodinu denně – „naučit celý jazyk“???
Pokud „celý“, pak bych to bral jako holý nesmysl…
A pokud uvažuješ svou nynější úroveň jako startovací – tu úroveň nejsme schopni posoudit – proto ti píšu, ať se poptáš svého angličtináře…! Např. jednička z AJ na SŠ je naprosto nic neříkající.
😉

Další odpovědi
ivzez

Seriály ani filmy nejsou pro začátek nejvhodnější,
lepší je začínat zprávami, různými moderovanými
magazíny, záznamy divadelních představení apod.

Redaktoři i moderátoři mívají lepší výslovnost
(snáze se „chytnete“). Jazyk bývá v seriálech
různě modifikován, může být zkreslen, …

Dva a půl měsíce mi přijdou dost málo, ale za zkoušku nic
nedáte. Podle mne ale více než hodinu denně. Radši si to
rozdělte do několika kratších bloků (třeba po 30 minutách).

Kombinujte oboje ► online kurzy i zprávy, později filmy
(originály, nikoliv filmy dabované např. z němčiny nebo italštiny)…
Filmy si pouštějte anglicky s anglickými titulky.

A hodně čtěte!

Kurzy doporučuji dohledat v zemi, v níž byste
chtěl studovat (existuje i řada kurzů zdarma).

Kelt

Nezáleží na tvých známkách, ale na tvém cíli. To znamená, že se chceš naučit anglicky, abys obstál. Vynikající je kniha Davida Grubera. Jak se efektivně učit cizí jazyk. Autor uvádí, že se za půl roku naučil jako samouk anglicky lépe než ti, co studovali jazykovou školu. Učit by ses měl každý den a to nejen koukat do knížky, psát slovíčka, ale hlavně poslouchat. Angličtina je o poslechu. Pouštěj si nějaké filmy , které jsou v angličtině. Nevadí, že nerozumíš, časem porozumíš. Hlavně, aby jsi veděl, o co se jedná. Český překlad filmu nemusí být doslovný překlad originálu. Stejně tak mohu doporučit dvojjazyčná díla krásné literatury na různé úrovni a s možností audio. Nejtěžší je poslouchat, pak mluvit, potom číst a nejjednoduší je psát. Poslechni si to 10 x, pak to 7 x řekni, 3 x přečti a jednou napiš. A to platí nejen pro angličtinu.

gecco

Jen ještě dodám – oslov školy, které tě zajímají – jednotlivé školy se totiž liší i v požadavcích na jazykovou ´zdatnost´ zahraničních studentů, někde stačí i cca B1 (pokud vím)…
😉

ivzez

Zaujalo, mne jak odlišně vnímáme dobu od 8. listopadu do února.

Já to beru, že je za chvilku skoro půlka listopadu pryč, přes vánoční prázdniny se většinou nic neudělá, v lednu bude finišovat pololetí a v únoru (asi ne až na konci) by měla být zkouška …

gecco

No jo…
😉
8. – to je skoro začátek, vánoce ´neberu´ jako něco výjimečného, „finiš pololetí“ na střední ´neberu´ (flákal jsem se úplně stejně, jako na začátku či konci roku)…
😉
Jo – ´sporný´ je ten únor, termín zkoušky neznáme.