FlAsh_7

Ubývá v dnešní době vzdělaných lidí?

Nejlepší odpověď
Drap

Vzdělaných určitě ne, spíš ubývá těch moudrých.

Další odpovědi
Edison

… a chytrých. Naproti tomu přibývá těch… jiných

Rokio

Obtížnost škol pořád klesá. Dnešní maturita je zhruba stejně obtížná jako závěrečná zkouška na středním odborném učilišti před 20-ti lety.

Z toho plyne, že vzdělaných lidí přibývá, protože se snižují nároky na školách, a tak je v Česku (ale i jinde) více vzdělanců, avšak s méně znalostmi a dovednosti než kdysi.

Ametyst

Ubývá. Univerzity chrlí absolventy sociálního inženýrství, nepoužitelné na pracovním trhu.

mzm

Podle mě ne, akorát ti méně vzdělaní/moudří jsou čím dál tím víc vidět (youtube, instagram, facebook…) takže může vzniknout dojem, že ti vzdělaní/moudří jaksi nejsou.

aliendrone

Jak se to vezme. Lidí se středním nebo vysokoškolským vzděláním jistě přibývá. Ovšem úroveň či reálná hodnota/využi­telnost jeijich vzdělání v průměru klesá. To víš, takový magistr v oboru „doplňování hajzlpapíru v souladu s legislativou EU“ nebo bakalář „aplikovaných lubrikačních metod análu multigenderových entit“ apod. fajnovosti si najde celkem těžko zaměstnání v soukromém sektoru, kde se MUSÍ vydělávat. ;) :D

elkon

Stát se to může, dnes by nejraději nikdo nedělal maturitu z češtiny, matematiky a pod. Pak budeme národ tupců.

Kelt

Jeden šlechtic prohlásil už za vlády jednoho z Ludvíků ve Francii, když viděl oráče s pluhem taženými volem. Až ten za pluhem, bude chytřejší než ten před pluhem, tak to s námi špatné.
Teď to vypadá, že ti kolem toho pluhu přibývají na obou stranách, takže moudří, vzdělaní lidé mají to těžší a bude jim dlouho trvat, než o sobě dají vědět.

Ametyst

Zde je rozhovor s Romanem Vaňkem.Školy produkují odpad… https://www.y­outube.com/wat­ch?v=l9GPzOnpY2A