zjentek

Ublíží něčemu nakrémovat si ruce máslem, sádlem, nebo jedlým olejem?

Například pokud nemáme rádi syntetiku- pleťové krémy a mléka. Tak u těch olejů jde asi o zbytečnou otázku, nic mně v tropech nedělalo na pokožce lépe než právě kokosový, olivový či i jiný olej (znám konkrétní případy kdy konkrétní oleje dokonce vyléčili konkrétní chronické stavy, mohl bych vyjmenovávat). Ale co třeba to máslo? Bambucké máslo by asi šlo, ale to není přesně ono, na co se ptám, čili poctivé máslo, jako bylo v krámech běžně za totality. Jsou známy nějaké zápory, anebo benefity takového krémování? Děkuju.

Odpovědi
Emefej

Ničemu to neublíží, ale budeš smrdět.

da ny

Olej i sádlo jsou velmi vhodné. Samá pozitiva 😉
Vydrží dlouho. Máslo žlukne, nikdy jsem ho na maštění kloubů, rukou, kůže (včetně ekzematické) nepoužila/nez­koušela.
Jediným záporem může být to, že než e olej/sádlo „vsákne“, umastí se triko, oblečení. Na ruce na noc a na nohy lze navléknout bavlněné rukavice/ponožky.