Ublíženie na zdraví???

Na lyžovačke v Taliansku do mňa na kopci vrazila občianka z ČR tak, že som mala komplikovanú zlomeninu nohy s následnou operáciou. Po 6-tich týždňoch na nohu stále nemôžem šliapať. Doba liečenia je otázna. Zaujímalo by ma,či mám v tomto prípade nárok na prípadnú náhradu škody, a či sa napríklad nejedná o neúmyselný trestný čin ublíženia na zdraví a pod.?

Nejlepší odpověď
sobol

Pokud jste byla na výletě pojištěná (zřejmě ano) tak máte nárok na bolestné. Lékař vám vystaví zprávu s bodovým ohodnocením vašeho zranění a to pak pošlete na pojišťovnu s nahlášením poj. události. Podání trestního oznámení je už jen čistě na vás, můžete žádat náhradu ušlé mzdy, ale kvůli zlomenině nohy ač komplikované je to asi silné řešení.