Avatar uživatele
Rohlik

Uběhnete při hudbě delší vzdálenost než bez ní?

Když člověk běží se sluchátky do kterých si pouští svou oblíbenou muziku, uběhne tento člověk větší vzdálenost, než člověk bez hudby? Myslím statisticky…
PS: Nebavím se tu o profesionálních sportovců, ale o amaterských.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 2577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Ne. Se sluchátky bych musela být více na pozoru a sledovat, co se kolem mě děje. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
yuko

Vídám často běžce, běžkyně, mladé i starší 70. Mladí mají vždy sluchátka, ti starší ne. Jakou poslouchají hudbu, nevím. Já kolem nich profrčim na kole a musím dávat jó pozor, abych je nepřibrala. Oni totiž neslyši. Totéž se týka chodců se sluchátky. Já si myslim, že běžec se sluchátky, poslouchající hudbu, uběhne za stejnou dobu méně, než když je nemá. Určitě nám tady odpoví ta sportovkyně, která se ptala na osobní váhu. A pokud s hudbou, tak zase asi záleží na jaké. Ale třeba ze sluchátek slyší: " Makej, makej, běžíš pomalu."

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

To asi vliv moc nemá, rozhodující jsou plíce, nohy a vytrvalost. Já už teda neběhám, ale jeden zvuk by mě určitě popohnal (ne ve sluchátkách). Co nejdál co nejrychleji od techna…:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Nevím,
neběhám, chci mít zdravé klouby a páteř /v rámci stávajících možností/.
Pro někoho to může být „motor“.
Všechny činnosti, domácí práce, úklid se mi lépe dělají s hudbou 🙂.
Běhání se sluchátky může být nebezpečné (podobně jako hlasitý poslech hudby v autě), neslyšíte/nev­nímáte, co se děje kolem Vás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Můj věk a fyzička už běhání nedovolují, ale na rotopedu vydržím šlapat s hudbou déle. Jinak je to nuda.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Tak vono jak kdy, žejo, třeba s těma sluchátkama to funguje, ale s helenou vondráčkovou na zádech je to spíš kontraproduktivní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Ale viděl jsem v jednom vědeckým dokumentu, jak krávám pouštěli hudbu, a ty pak dojily víc mlíka. něco něco jahody se to myslím jmenovalo..

před 2577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
yuko

Haha, Slunce, seno, jahody …

před 2576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

to je vono!! tys ten dokument viděla taky? takže už to asi přesáhlo i odborný kruhy

před 2576 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek