Avatar uživatele
edguy

U známé mi exekutor zabavil pilu.Žádal jsem o navrácení,napsal čestné prohlášení a doložil i doklad o koupi.Ex úřad to

zamítl,že z toho to nelze prokázat mám si dát žádost k soudu.K jakému nesdělili,mě rozhodnutí vůbec neposlali,jen známé,kde ještě k tomu napsali špatně mé příjmení.Můžete poradit co dál?Díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4337 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Napadnout exekuční rozhodnutí kvůli zabavení věci, která nebyla vlastnictvím dlužného, čili povinného, můžete u místně příslušného soudu. Nejlépe bude, když soud požádáte rovnou o mimořádné opatření v této věci, protože pokud ta pila byla hodnotná, tak na Vás nejspíše dlouho čekat nebude.
Pokud čekáte v ČR spravedlnost, tak se rychle probuďte. O právním státě se u nás jenom mluví. Spravedlnost tady neplatí a pokud ano, tak je většinou dobře zaplacená.
Doplňuji:
Doplňuji, že mimořádným opatřením je zde míněno „předběžné opatření“, které soud vydává v naléhavých případech a většinou tyto případy řeší do 3 dnů.
Budete mít štěstí, pokud Vaši pilu budou jako nesprávně zařazenou do exekučního řízení považovat za natolik důležitou, aby takto rychle soud rozhodl.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Sice je to „sprosté“, ale případnou škodu pak lze vymáhat po dlužníkovi (poviném) – pokud by ji exekutor rychle prodal tu pilu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Správně bylo podání k místně příslušnému soudu, ale nejde o žádná předběžná opatření či něco podobného. Podává se Vylučovací žaloba a soud pak nařídí exekutorovi vydal příslušnou věc. V rámci vylučovací žaloby můžete požádat o předběžné opatření k zamezení prodeje příslušné věci do pravomocného rozhodnutí soudu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek