edguy

U známé mi exekutor zabavil pilu.Žádal jsem o navrácení,napsal čestné prohlášení a doložil i doklad o koupi.Ex úřad to

zamítl,že z toho to nelze prokázat mám si dát žádost k soudu.K jakému nesdělili,mě rozhodnutí vůbec neposlali,jen známé,kde ještě k tomu napsali špatně mé příjmení.Můžete poradit co dál?Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Napadnout exekuční rozhodnutí kvůli zabavení věci, která nebyla vlastnictvím dlužného, čili povinného, můžete u místně příslušného soudu. Nejlépe bude, když soud požádáte rovnou o mimořádné opatření v této věci, protože pokud ta pila byla hodnotná, tak na Vás nejspíše dlouho čekat nebude.
Pokud čekáte v ČR spravedlnost, tak se rychle probuďte. O právním státě se u nás jenom mluví. Spravedlnost tady neplatí a pokud ano, tak je většinou dobře zaplacená.
Doplňuji:
Doplňuji, že mimořádným opatřením je zde míněno „předběžné opatření“, které soud vydává v naléhavých případech a většinou tyto případy řeší do 3 dnů.
Budete mít štěstí, pokud Vaši pilu budou jako nesprávně zařazenou do exekučního řízení považovat za natolik důležitou, aby takto rychle soud rozhodl.

Další odpovědi
Michal Kole

Sice je to „sprosté“, ale případnou škodu pak lze vymáhat po dlužníkovi (poviném) – pokud by ji exekutor rychle prodal tu pilu.

Mapel

Správně bylo podání k místně příslušnému soudu, ale nejde o žádná předběžná opatření či něco podobného. Podává se Vylučovací žaloba a soud pak nařídí exekutorovi vydal příslušnou věc. V rámci vylučovací žaloby můžete požádat o předběžné opatření k zamezení prodeje příslušné věci do pravomocného rozhodnutí soudu.