shom

U TV Scharp lc 7352 při výpadku el.proudu a znova nahozeni se zapne televizor i když je vypnutý.Je to důvod k reklamaci?

U TV Scharp lc40ui 7352 při výpadku proudu a znova nahození se zapne televizor i když byl vypnutý.Je to závada a důvod k reklamaci?

Odpovědi
Edison

A co píšou v návodu? Případně… co na to výrobce? Klidně bych použil jejich nějakou tu linku.

Kepler

Sice značku Scharp neznám (když tak Sharp), ale důvod k reklamaci to není, spíše dobrá vlastnost. TV byl vypnut nestandardním způsobem.

aliendrone

Vypnutý JAK? Jestli byl jen ve „stand by“ režimu, tak je to u mnoha spotřebičů běžné, u některých se chování dá dokonce nastavit (třeba u PC). :)

mosoj

V každém případě se jedná o nepříjemnou vlastnost. Spíš to bude nějaká závada, nicméně draze napravitelná. Takže bych to nechal koňovi. Také záleží z jakého režimu vypnutí se to stává. Nicméně předpokládám zřejmě ze stand-by režimu. Pak bych ovšem řešil možnost nějakého vypnutí při delším opuštění domova i když nové TV mají možnost nastavení vypnutí po určité době.

Edison

Keplere, v čom vidíš tu „dobrou vlastnost“? Já v tom nic dobrého nevidím, ba dokonce spíše naopak. Představ si situaci, kdy se díváš na bednu. Vypnou proud, ale ty musíš odejít. Jediný způsob, jak bednu vypnout je vytáhnout ji ze zásuvky. Nebo to nechat být a doufat, že po obnovení napájení nedojde k jejímu zapnutí. Druhý způsob je správný, neb mnohdy je zásuvka zastavěna nábytkem.