kefud

U set-top-boxu-1 je připojen externí disk-1. Objevila se zpráva: „Bez paměťového zařízení.“ Co dělat?

Zkoušel jsem exter.disk-1 připojit k dalšímu set-top-boxu-2 kde je zpráva o připojení kladná. Dále jsem k set-top-boxu-1 připojil exter.disk-2 opět je zpráva o připojení kladná. S toho se domnívám, že obojí zařízení jsou v pořádku ale proč spolu nekomunikují set-top-box-1 a exter.disk-1, dá se to odstranit?

Doplňuji:
Set-top-box-1.....ALMA 2800, Ext.disk.1...­..Prestigo 500GB zpráva – Bez paměťového zařízení-nekomunikují???
Set-top-box-1.....ALMA 2800, Ext.disk.2...­..SMARTDISK 500GB komunikují
Set-top-box-2.....Zircone Free, Ext.disk.2...­..SMARTDISK 500GB komunikují
Set-top-box-2.....Zircone Free, Ext.disk.1...­..Prestigo 500GB komunikují
Pro informaci oba STB jsou naprosto stejné jen každý od jiného výrobce.

Odpovědi
Dochy

STB1 a STB2 jsou stejná zařízení? Je D1 a D2 stejně naformátován? Podporuje STB1 formát použitý na D1? Není pro připojení potřeba nějaká spec. procedura (pokud byl Disk 2 k STB1 připopjen již někdy v minulosti…)?
Zkusils D1 naformátovat přímo v STB1?

elkon

Každý externí disk není stejný, proto nekomunikuje se všemi zařízeními. To platí i pro flešky i paměťové karty.

Dochy

„Pro informaci oba STB jsou naprosto stejné jen každý od jiného výrobce.“ – obávám se, že tady jde hlavně o FW a ten bude mít pravděpodobně každý výrobce svůj.

Připojte oba disky k počítači a zjisti jak jsou rozdělené (jaké jsou tam oddíly/partitions) – doporučuji na zjištění např nějaké liveCD, dobrý je knoppix. Chce to ale zkušenosti v IT.