dust8

U PC desky staré už pět let, která má kompletně využívané sata konektory se riskuje životnost připojením dalších věci?

Více ždímat myšleno tak, že bych přepojil káble od dvou větráku z větve zdroje na desku, abych je mohl regulovat. Vylepšíl bych si tím tichost PC v klidu či chlazení v zápřahu. Teď jde o to jestli se u takové starší desky vyplatí jí ještě více žďímat, než je celé roky zvyklá? Navíc bych chtěl připojit PCI-E kartu pro rozšíření počítače o dva interní SATA porty, což by ždímání desky ještě prohloubilo? Stačil by mě jen jeden port z těch dvou na 128GB SSD disk, který mi tu leží nevyužitý.

Závěrem to shrnu. Je u 5leté desky nějak výrazný rozdíl, když pojede tak jak byla vs to kdybych přepojil větráky na desku (čimž se deska bude neustále využívat o něco více, než doposud) + ještě případně další SATA port z karty, který by živil další disk. Riskoval bych nižší životnost pokud bych tyhle dvě věci udělal?
Nerad bych kupoval novou desku. Vím, že nic nevydží věčně, ale jelikož bych takovou podobnou desku těžko scháněl, tak bohužel jsem jako beran ve smyslu, že Windows 7 tam musí jít a nic novějšího ani staršího nechci.
Oni bohužel už novější desky Windows 7 nepodporují tedy respektive jejich nové procesory.

Odpovědi
Tomáš Minář

no nejsem technik tak asi ano