Jaro500

Když se u notebooku ACER TravelMate 2410 po spuštění notebooku objevila hláška: detected an, nevíte, jak ji vyřešit?

U notebooku ACER TravelMate 2410 se po spuštění notebooku objevila hláška:detected an

this kernel requires an x86–64 CPU,but only detected an i686.unable to boot-please use a kernel appropriate for your cpu. Prosím o radu

Odpovědi
jáára

To je linuxová hláška na asi hodně starým notebooku. jestli chceš bootovat linux tak hledej distro který je označený i386.
http://cdimage­.ubuntu.com/lu­buntu/releases/18­.04/release/lu­buntu-18.04-desktop-i386.iso

Roman71

Tak přesně tohle se stane, když se uživateli podaří nainstalovat 64bitovou distribuci Linuxu do počítače s 32bitovým procesorem. Ideální řešení je přeinstalovat stávající systém odpovídající verzí, tedy pro procesory i686.