vivatis2

U některého filmu nebo na nějaké věci je bud' R v kroužku ne TM.Co to zanmená?

Nejlepší odpověď
tom004

Dobrý den. R v kroužku znamená,že produkt jje zaregistrován,a má ochranou známku.

Další odpovědi
barnajka

Jak ®, tak ™ jsou symboly pro ochrannou obchodní značku (známku). Co říká o obchodních značkách Wikipedie?

„Ochranná známka je označení, pomocí kterého firmy identifikují samy sebe, své výrobky a služby. Tím se pro zákazníky odlišují od ostatních firem, které na trh přinášení stejné nebo podobné výrobky a služby. Může mít obrovskou cenu.“

Obchodní značka může být registrovaná/ne­registrovaná:

  1. „R“ v kroužku je znak pro registrovanou obchodní značku – pochází z anglického výrazu „registered trade mark“. Každá registrovaná obchodní značka musí být zapsána v rejstříku obchodních známek. Vlastník registrované obchodní značky má výhradní práva k jejímu používání, tj. nikdo jiný už stejný název či symbol pro svůj produkt použít nemůže.
  2. „TM“ je z anglického „trade mark“ – a znamená obchodní značku, která registrovaná není. I vlastník neregistrované obchodní značky má k jejímu užívání jistá práva, narozdíl od značky registrované jsou ale značně omezena.

V9ce si můžete přečíst v následujím odkazu:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tra­demark