Danina65

U nás v Čechách je oblíbené, že hlášky z filmů zakořeni v běžné mluvě. Víte o tom, že by to fungovalo i v jiné zemi?

Njn, tak tedy ČR+SR. Myslela jsem třeba studenty co studuji venku, lidi, co tam pracují, nebo se tam vydali žit.

Nejlepší odpověď
Kepler

Kromě Čech to běžně funguje i na Moravě i Slovensku.

Další odpovědi
quentos

I ve Spojených státech je to běžné, ačkoliv možná ne v takové míře (i když kdo ví…). Jeden příklad za všechny – hláška ze Star Treku „He's dead, Jim!“ se dodnes používá v každodenní mluvě ve smyslu „A je po ptákách…“

VeRe1983

Ano, zcela jistě. Třeba Margaret Thatcherová použila hlášku z jednoho skeče Monty Python´s Flying Circus ve svém projevu. Á propos docela mě baví to neustálé nadřazování se čecháčků nad američany. Že máme právě MY ty nejlepší filmy a američané mají jen ptákoviny. No jistě, třeba takový Kameňák anebo růžovka jsou intelektuálně velice výživná podívaná. Tolik podotek k jednomu českému nadčlověkovi.

anonym

já to nepoužívám, jsem originální a mám na to, používat svoje hlášky 🙂
a už vůbec ne z přihlouplých amerických komedií, které jsou vtipné až se mi chce z toho, víte co

gecco

Jo, je to běžné…
😉
I think I have a broken rib.
From giving me oral pleasure?

RyuzakiKate

Mám třeba kamarády, co maj hodně nakoukaný Simpsny, a často používáme mezi sebou hlášky, hodně jeden čas třeba „Joo, fakt?! Pocem na chvíli!“ a na festivale jsme se seznámili s jedním Němcem, kterej říkal, že to samý používaj taky:„Ach ja?! Komme hier!“ :D

arachis

Danina65,lituju,že Tě nikdo nepochopil, ale nezuofej, já tady často čtu odpovědi ne zrovna k věci.

gecco

A neodpustím si ještě jednu hlášku z téhož, mého oblíbeného, filmu…

  • If you're all right, then say something.
  • Something.

😉