annas

U nás je dnes podzimní počasí. Předpověď meteorologů se vyplnila. Kdo první začal předpovídat počasí?

Má slovo meteorologie něco společného s meteorem či meteoritem?

Nejlepší odpověď
tom004

Tak,to vím úplně přesně,protože jsem si to našel. 🙂
První pokus o předpověď počasí výpočtem patří britskému fyzikovi jménem Lewis Fry Richardson. Byl to pokus o zpětný výpočet počasí v průběhu jednoho dne, 20. května 1910. Richardson k předpovědi použil matematický model hlavních rysů atmosféry.

Zdroj: http://oko.yin­.cz/37/prvni-predpoved-pocasi/

Další odpovědi
dědapetr

Historie meteorologie
Název meteorologie pochází ze 4. století př. n. l., kdy se pojmem „meteora“ rozuměly všechny věci ve vzduchu. Nejstarším meteorologickým pojednáním je Aristotelova Meteorologova.
Předpovídání počasí zajímalo učence už dávno V polovině 17. století se po vynálezu barometru (Italem Torricellim) na základě jeho údajů dělali první pokusy o předpověď. Geniální myšlenky M.V.Lomonosova v polovině 18.století nenašli tehdy uplatnění. Až dnes se uskutečnilo jeho předvídání ve spojitosti s numerickými předpověďmi počasí. Vývoj synoptické meteorologie se dělí do několika období, které nemají přesně stanovené hranice:

http://www.me­teocentrum.cz/en­cyklopedie/his­torie-meteorologie.php

arygnoc

o první předpovědi počasí se pokusil lid – vznikli pranostiky (http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=pra­nostika&book=p )

hanulka11

u nás je dneska krásně slunečno od rána a teplo, žádný podzim se nekoná

Kerberus

Hanulko, velké rozdíly – Čechy x Morava.