Rokio

U kterých trestných činů a přestupků by se podle vás mělo upltatňovat pravidlo třikrát a dost?

Zajímá mě váš subjektivní názor na tuto problematiku.

Kdy podle vás stačí něco provést pouze jednou a jde se na dlouho do lochu, kde je možné dát druhou šanci a za kterých podmínek by člověk musel něco udělat potřetí a šel by na x let do kriminálu.

Řekl bych, že u drobných nenásilných přestupků druhá šanci dát lze, zatícomco kupříkladu u vraždy, znásilnění, či terorismu by mělo být samozřejmostí věznice na hodně dlouhou dobu ne-li navždy.

Nejlepší odpověď
led

3× a dosť? To by tu ale potom bolo menej užívateľov… 🤔

Další odpovědi
Kepler

3× a dost u závažnějších přestupků proti pravidlům silničního provozu, například bezohledná jízda, vybrzďování, neposkytnutí pomoci, apod. Ostatní bych nechal jak je, s jednou výjimkou: za terorismus jedině smrt.

Drap

U všech

hapiky

Na nedokonanou sebevraždu by to mělo opodstatnění. (počtvrté neodřezávat).

JežíšKristus

Dnes se aplikuje dvakrát a dost – recidiva se postihuje přísněji.

Mc Merkurion

… třikrát je blbost: už od středověku ví, že stačí maximálně dvakrát >>> za krádež ruka, za blbý pindy jazyk … jo, a pokud vím, tak v té době recidiva neexistovala …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

hapiky

U zlodějů a násilníků ano.

Schluker

@drap: tak to bych po jedny ceste autem do mesta zustal za ktrem do konce zivota 😂