Pavel1212

U kterého lázeňského města leží Kladské rašeliniště?

Nejlepší odpověď
annas

Kladské rašeliniště leží v blízkosti Mariánských Lázní.
Doplňuji:
Mám pravdu – rašeliniště leží na trase Mariánské Lázně – Kynžvart. Záleží na tom, jak který zdroj uvádí.

http://www.ces­tovatel.cz/clan­ky/kladska-oaza-klidu-u-marianskych-lazni/

Další odpovědi
anonym

U městečka Lázně Kynžvart

Zdroj: http://kladska­.ceskehory.cz/ma­pa/

anonym

Pokud se budeme držet faktů, odpověď je jednoduchá. Mariánky jsou sice známější, ale formulace u kterého lázeňského města, znamená, které je blíže a to je Lázně Kynžvart – 4km, kdežto Mariánské Lázně 7,8km.
Pokus o výklad, že je na spojnici, je nesmysl, protože je zcela mimo, právě v mokřinaté oblasti severním směrem.
Ukvapené uzamknutí otázky ve prospěch nepřesné a chybné odpovědi, nesvědčí o objektivitě.

anonym

Díky za podporu, hlavně když se tazatel orientuje.
Kilja

annas

Beru připomínku. Pavle i Kiljo omlouvám se, četla jsem špatně otázku, mavéíc se nepodívala na kilometrovou vzdálenost rašeliniště a obou měst.