blackgirl

U koho z vás platí? „Láska prochází žaludkem."

Nejlepší odpověď
annas

Odpovídám obecně. Zřejmě přísloví vzniklo v době, kdy měli možná muži daleko do úst, takže si hledali alespoň dobrou kuchařku.

Toto přísloví není jednoznačné – znamená, že zpravidla partnerka umí dobře vařit, i když už to dnes neplatí, nebo po dobrém jídle je člověk spokojený.

Přece se ví, že hlad je nejlepší kuchař, chutná hladovému – sytý hladovému nevěří atd.

Někdo má kachní žaludek, jinému žaludek neslouží, takže v tomto případě je třeba nasadit dietu. Dietář s labužníkem si určitě nepadnou do oka. Jiným nezáleží na tom, co najdou na talíři.

Takže mnohdy je důležitý kompromis …