Avatar uživatele
kajicek94

U koho investovat a kde provést „kontrolu“ investičního plánu?

Dobrý den,
před pár dny jsem kontaktoval Českou Spořitelnu, resp. jejich Investiční centrum, aby mi vytvořili investiční plán. Zeptali se mě na několik otázek, jak je zvykem a za pár dnů mi jej pošlou.
Mám dvě otázky:

  1. Doporučili byste mi tuto společnost nebo nějakou jinou?
  2. Je zde někdo, kdo provádí „kontroly“ investičních plánů? Zda jsou dobře vytvořeny pro požadavky klientů?

Díky za každou odpověď,
kajicek94

Zajímavá 0 před 2072 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nikdy bych neinvestoval do žádných investičních fondů a nikdy bych si nenechal radit od „poradce“ zainteresované ban­ky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Dodržuj zásadu „Nikdy nedávej všechny svoje peníze do jedné banky a do jednoho produktu“.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kajicek94

Pro Hlada: Jak tedy peníze „nechat vydělávat“, prosím? Spořící účet od ČS, kde je úročení 0,20%, můžu zrušit, jelikož chci peníze mít uloženy +/- 5 let a v průběhu z nich čerpat – nevyplatí se to při tak nízkém úročení. Děkuji za odpověď :)

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Mně se docela osvědčily půjčky P2P od rizikových, ručených směnkou a ručitelem za 30%, po bezpečné, ručené nemovitostí za 10%.
Investiční fondy jsem také kdysi zkusil, se započtením inflace jsem na všech prodělal. Jsou velmi rizikové, nevýnosné a nelikvidní.

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kajicek94

Děkuji za odpověď, mohu vás poprosit, zda byste mohl více rozvést první větu? Pochopil jsem, že investujete do rizikovějších, ale zbytek moc ne :) Děkuji

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

U nejstaršího zprostředkovatele P2P u nás to funguje formou aukce tak, že dlužník zadá výši půjčky, příjmy, výdaje, možnosti ručení a další osobní údaje a na to mu investoři přihazují. Z toho tak automaticky vyplyne závislost riziko – výnos – likvidita. Je mnoho jiných P2P, každá má nastavená pravidla jinak.

před 2070 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kajicek94

Děkuji, u nás znám jenom Zonky. Koho máte prosím na mysli? :)

před 2070 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání