U jakých/kterých jiných nemocí kromě rakoviny se její průběh rozděluje do jednotlivých stádií?

Co taková leukémie, aids či amyotrofická laterální skleróza?

Nejlepší odpověď
Drap

U všech. Angínou začínaje a rakovinou konče.

Další odpovědi
Kepler

Já myslím, že prakticky každá nemoc se v čase vyvíjí a má svá stádia. Třeba od inkubační doby bez příznaků (u infekcí), přes první lehké příznaky, rozvinuté stádium až třeba po smrt. Čím dřív se nemoc zachytí, tím lepší jsou vyhlídky na uzdravení.

pepe88

Cukrovka.

da ny

Dna, artroza, ekzémy, všechna onemocnění ;).

anonym

Kepler: To ano. Souhlas. Mě šlo tedy vyloženě o to, aby to mělo stádia psaná jako u rakoviny. Stadium I,II,III, IV. Číslované a s konkrétními symptomy, které bych si pak sám vyhledal přes vyhledávač. Prostě mě zajímá ledasco no.