Cukrovkáři musí hodně pít a pak hodně močí, nebo hodně močí a musí více pít, protože se tělo brání dehydrataci?

Nejlepší odpověď
cochee

Spíše ten první důvod, si myslím. Já jakožto diabetik piju dost, protože mám prostě často žížu, ale konkrétní biomechanismus, proč ta žízeň je vyšší, neznám. Existuje poměrně nový lék, taky jsem jej dostal předepsaný, otevírá stavidla v ledvinách a ty pouští, filtrují, cukr z krve do moči při nižší koncentraci v krvi než normálně (normálně je to při cca 10 mmol/l, říká se tomu glykosurie). Doktorka mi říkala, že bych měl pít ještě o trochu více, abych ty ledviny, co teď vlastně musí pracovat více, nepřetěžoval.

Další odpovědi
kefud

cochee: Jsem též cukrovkář zajímá mě, jaký lék jste dostal předepsaný, který otevírá stavidla v ledvinách a ty pouští, filtrují, cukr z krve do moči při nižší koncentraci v krvi než normálně? Děkuji.