irij

U CD a DVD disků je záznam pořízen optickou stopou(předpokládám vypálení laserem) Jak je potom možné informace přepsat?

Jak je možné že se informace u DVD+RW dají přepsat?

Nejlepší odpověď
mosoj

U R disků se používá barvivo které zápisem mění nevratně! barvu.

U RW disků se využívá vratné! krystalické struktury nějaké chemické látky (jaké, lze najít na inetu) .

RW disky mají kvalitnější a trvanlivější záznam. Alespoň se to tvrdí v odborné literatuře.

Nejtrvanlivější jsou ovšem kupované disky se
záznamem, které jsou vylisované. Je to systém vylisovaných miniaturních, jakoby důlků.