FlAsh_7

Týmová práce v dětství?

Dobrý den, je mi 15 a mám takový sen. Chtěl bych mít nějaký tým lidí(není problém sehnat), se kterým bych chtěl vytvořit něco, co by ostatním pomáhalo a dávalo by to smysl a (nepodmíněně) občas i něco vyneslo. Děláte něco podobného? Máte nápad na tu činnost?

Odpovědi
elkon

Ten nápad musíš mít ty. Své nápady ti nikdo přenechávat nebude. Mít tým bez nápadu a čekat, že ti ho někdo naservíruje, je naivní. I za nápady se platí. Pokud má někdo nápad, který stojí za to, tak do toho jde sám, nebo si podá patent a tak podobně. Nebo si sám najde toho, kdo to bude realizovat.

aliendrone

No, to je sice od tebe hezké, ale uvědom si že:
„Chtěl bych něco dělat.“
je o NIČEM! Je to totiž stejně pitomé, jako když sedíš v restauraci, pingl ti podá jídellní lístek a ty mu řekneš „Chtěl bych NĚCO jíst.“
TY musíš vědět, CO chceš jíst a stejně tak i TY MUSÍŠ vědět, co chceš dělat. Tohle NIKDO za tebe nemůže vědět. Hele, možná jsem na tebe trochu hrr, ale věř mi, ve kšeftě na tebe nikdo brát ohledy nebude (právě NAOPAK, čekej podrazy, křivárny a vůbec to nejhorší) – a je fuk, jestli ti je 10 nebo 100. Moje rada zní – potřebuješ ZKUŠENOSTI. A ty získáš jedině praxí. Zační s čímkoliv, co ti momentálně přijde jako „dobrý nápad“. S VELKOU pravděpodobností to poděláš, ale HLAVNÍ je, že se z chyb poučíš a příště to uděláš LÉPE. Nakonec po větším či menším počtu neúspěchů se úspěch zákonitě dostaví, pokud to ovšem nevzdáš. (Chce to vůli makat – a tím myslím SKUTEČNOU, VELKOU VŮLI, žádný kecy!)

A jedna rada ze ZLATA! Vyvaruj se všelijakých „výhodných úvěrů“ nebo „start-upů“ apod. svinstev, které ti budou šizuňkové doslova vnucovat. Přinejmenším, než budeš vědět CO to opravdu obnáší. ;)