Avatar uživatele
Toruk

Tykání- vykání

Měl jsem dojem, že na netu je v diskuzích a na chatech běžné tykání. Zde na odpovědích vidím, že to samozřejmost není a někdo, když ho v diskuzi oslovím s tykáním, on mi odpoví s vykáním. Jak to vidíte… urazí někoho z vás tykání od virtuálního souseda?
Doplňuji:
Souhlasím s „tím který je“…připadá mi to tu jako fajn parta… A něco mi říká, že internetová etiketa je jiná, než v reálu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Toruk

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, Tombik, Sandy, jakho, anonym, Misak22, johana 56 před 5154 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

mám to zvláštně rozdělené; někomu tykám, někomu vykám, zhruba podle toho, jak daný člověk ve zdejším prostředí působí. Zejména ženám tu raději vykám automaticky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Já mám raději tykání protože tak trochu to zde beru jako přátele co se snaží druhému pomoci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Jsem odchovancem internátního režimu za totáče, tam se museli všichni oslovovat soudruhu, ale paradoxně si vykali. Profesory jsme zdravili povinně „čest práci“ a dodnes se bavím, jak jsme je vytáčeli tímto pozdravem, když vycházeli ze záchodu a my jsme navíc měli obě ruce v kapsách. Znám pár případů, kdy děti vykají i svým rodičům. Na Slovácku prarodičům někde onikají. Dnes vykám lidem kterých si vážím, ale i jedincům, které si chci udržet od těla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

já tady už ze zásady,všem vykám,protože nevím vůbec s kým mám tu čest,proto si myslím,že bych se měl ke každému(pokud si nezaslouží něco jiného)chovat slušně,a to je u mne vykání,holt jsem asi ještě,ze staré školy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tyk,vyk-je mi to lhostejné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Já raději vykám, neurazím se, když mi tu někdo tyká, je to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No ja starsi mam ve zvyku vykat,ale osobne me to tykani nevadi,naopak pripadam si mladsi.
Doplňuji:
Ano,fakt dobra parta.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Mě to neuráží,ale vždy jako první vykám.Nabízím všem pánům,klukům tykání.Dámám nechávám svobodu.Ať se rozhodnou.Michal
Doplňuji:
Mě pravidla PC určovat nebude,ani net ap.nejsem v Anglii.(nic ve zlém) a já si rozhodnu co a jak-možná hloupě.

Zdroj: nutnost v životě

Upravil/a: Michal

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Já na těchto stránkách také tykám.
V souvislosti s tím a nedávno položenou otázkou ohledně vdaných, svobodných či ženatých mě napadlo, jakého jste kdo věkového průměru.
Mně je 47, ale mentálně se cítím na slabých 35 🙂.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Ve většině diskusí na internetu je tykání samozřejmostí.Když jsem vtoupila na odpovedi.cz, běžně se tu vykalo, tak jsem jen přijala zdejší zvyk. Od té doby se to sice trochu změnilo, ale já jsem se z různých důvodů rozhodla u vykání zůstat (vyjma několika lidí a těch, u koho vím, že mu je tak málo, že není vykání na místě).

Mně osobně tykání nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
deny555

Tykání na netu mě přijde úplně normální.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Elizabet

mě je to jedno já tykám je to přirozenější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Jsem zastáncem vykání, ale vychází to z povahy mého řemesla a ze zvyku. Pokud si někdo přeje abych tykal, vyhovím, pokud nezapomenu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gorouš

Já nejradši onikám :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Nechci se povyšovat, ani ponižovat. já to spíš také beru jako určité přátelství, prima partu a já nevím jak to ještě nazvat. Pokud se někoho dotkne tykání, omluvím se, ale jinak na netu beru tykání jako normální.
Sice to někdo řekl, ale ne všichni prozradili svůj věk, tudíž nevím kolik komu je. A ženy, Myslím i s kamarádkami si potykám ne?

Mě osobně to neuráží a nemám důvod o tom nějak přemýšlet, tedy pokud mi dotyčný nechce zrovna nadávat. To už raději „Vy vole“.

To Katrous: Pokud má někdo fotku… Tak budem Quentosovi vykat ne? Vypadá staší na té fotce :D a tobě Rehu, vypadáš ještě mladší než se cítíš :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Tak jo-budeme si tykat.A tedˇ trochu jinak.U mě je to tak,že se to nějak nabídne už v otázce a podle toho odepíšu.Většinou o tom vůbec něpřemýšlím.Pokud někomu tyknu a vadí mu to,tak se omlouvám předem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zungu

Ahojky mě teda neurazí,když mi tu lidí tykají.Já to vidím stějně a že ta etiketa je zde jiná,a tak by to měl každý tak brát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
afro.minerva

Já to nějak neřeším. Pokud je někdo přihlášený uživatel, tak mu většinou tykám, pokud ovšem on nevyká už v otázce. Ale pokud jde o anonyma tak mu většinou vykám. Také tykám těm, kdo mi připadají, že jsou malé děti nebo puberťáci.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Katrous

ja kdyz nekoho neznam a ma tam treba fotku starsiho muze tak mu vykam:jednou jsem hrala hry na netu jak se muzu s nekym propojit a tam byl deda ne muj:D A TAK SI POVIDAME A ON REKL TAK MI TYKEJ TAKY SEM BYL MLADEJ DOBRY NE?:D

Zdroj: www.hasicihra­nice.mypage.cz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Spiritus

na netu tykání,v reálu dle zásad chování…ale když mi někdo vyká nebo mě dítě pozdraví dobrý den jdu do mdlob…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marunka

Já bych prosila raději vykat. Mě říkali koho neznáš tomu vykej. A nikam s váma nepůjdu, to mě taky učili doma.
Já jsem Marunka a vdaná. tedy paní Marunka :D
Nééééééééééééééé, rofl. mě je to jedno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Já to mám podobně jako NUK NUK, všude jinde, kam jsem chodila bylo normální tykání. Tady to ovšem nebylo, tak taky vykám. S tím s kým si třeba víckrát odpovím jako při diskuzi, tomu tykám. Ale moc jich není.
A taky tykám, těm o nichž vím, že jim není víc jak 18–20 let.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Marky71

Když se mi zdá, že je mi tazatel blízký, tak nějak automaticky tykám (doufám, že jsem nikoho tím neurazila), jen někdy, když mi otázka přijde hodně formální, tak třeby použiju vykání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikuška

jéva.. ja jelikož nevím kolik let má 2hý človek, který se ptal tak raději vykám, jako s uctou. Ale někdy to bezmyšlenkovitě spojím a chvili tykám a pak zase vykám :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pavel1212

různě 🙂

Zdroj: ode mě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dagry

Co si tak pročítám různé jiné diskuse, tak tam se všude tyká a nikdo to neřeší. Nikdo nepátrá po tom, kolik je komu roků. Takže to tak mám i tady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Misak22

Já také tykám sme lidi ne??je to takové přátelské.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miky&Miky

To by melo byt uz samozrejmnosti,ze tykani je bezne v celem svete..i kdyz dotycneho-ou neznam…je to vrelejsi a od srdce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lejla37

mě tykání nevadí, ale starším lidem které neznám, většínou vykám

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
juie

BYLA BYCH MOC RÁDA,KDYBY I TADY SI VŠICHNI MEZI SEBOU TYKALI.Chápu ovše,že starším osobám to nepřijde slušné.

Zdroj: moje hlava

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek