Domini.11

Může bývalá žákyně navrhnout tykání svému bývalému učiteli?

Chci se zeptat, může bývalá žákyně navrhnout tykání svému bývalému učiteli? (Věkový rozdíl 15 let) Jestli ano, tak jak a kdy nejlépe tykání navrhnout?

Nejlepší odpověď
led

Všetko záleží aj od vášho súčasného vzťahu… Je síce pravda, že tykanie medzi mužom a ženou navrhuje žena, ale na druhej strane si treba uvedomiť, že bývalý učiteľ je nielen starší, ale vlastne aj vo vzťahu „nadriadený“, aj keďuž len bývalý. Takže návrh a rozhodnutie by malo vychádzať od neho.

Další odpovědi
xxx3

já bych to tedy nechal rozhodně na něm.....jestli něco takového má v úmyslu.

autacek

On je starší a nadřízený, vy jste naopak žena.

Hodně to záleží na situaci, i co od daného kroku vy, nebo on, čekáte. (chcete jej sbalit, či se vidíte po x letech na třídním srazu, atd.) Nebo se vídáte často ? Můžete též vypozorovat, jestli si s ním ostatní spolužáci potykali ?

Pokud se potkáte při sklence vína a cítíte, že je k tomu vhodná příležitost, navrhněte tykání Vy, pokud se potkáváte na třídních schůzkách svých dětí, nechejte to na něm 😉

Kelt

Může, ale proč. Já si s lidmi tykám i vykám, bez ohledu na to, zda jsou starší než já a často mi nabízejí mladší tykání a na vztahu to nic nemění, zda si tykáme , nebo vykáme. Pokud se chcete vzít, pak si asi nebudete vykat, že.

Ducher

Ne pokud ten ucitel neni uchylak