týká se zkracování trestu i lidí, kteří jsou odsouzení za řízení v opilosti?

Nejlepší odpověď
standa

A jaké zkracování trestů máte, prosím pěkně, na mysli ?

Pokud vím (a lehce se touto problematikou zabývám), tak se nic obdobného, jako tomu bylo v loňském lednu, letos konat nebude.

Další odpovědi
Miroslavst

Zřejmě máte na mysli, zda lze požádat o zkrácení trestu odnětí svodoby po odpykání poloviny trestu.
Ano, tuto možnost lze uplatnit, ovšem o tom rozhoduje soud, kterému směrujte vaši žádost.
A mimochodem, chtěl jsem se oprostit od soudu, ale bohužel mi to nedá. Za opilost při řízení bych žádné zkracování trestu neaplikoval, jelikož do stavu opilosti se každý dostane sám a taktéž se sám rozhodne řídit.
Omlouvám se, ale musel jsem.