sesednizkola

Týká se protikuřácký zákon všech zařízení, kde se lidé schází?

Týká se také heren a kasín? Nebo si už ani u rulety člověk nebude moc zapálit, kdyby si náhodou chtěl někdo dát na baru brambůrky? Možná to někde je na internetu, ale mě se to teď špatně hledá tak prosím pokud o tom něco víte o upřesnění

Nejlepší odpověď
annas

Jmenovitě nejsou herny a kasína jmenované, i když v diskuzích se uvádí, že se zde kouřit nebude.

Ve vyhlášce je uvedené jen obecně: „Úplný zákaz kouření klasických cigaret v restauracích, barech, vinárnách, kavárnách, čajovnách a dalších podobných zařízeních. Restrikce se nebude vztahovat na elektronické cigarety atd.“

V odkazu se dovíte o dalších mistech, kde se nebude smět kouřit.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/schva­leno-uplny-zakaz-koureni-zacne-platit-od-konce-kvetna-por-/zpravy-domov.aspx?c=A161209­_072853_ln_do­mov_ele

Odkaz jste si zřejmě nerozklikl, abyste se dověděl, "že kuřárny zůstanou na letištích a v nákupních centrec.

Kinům, divadlům, koncertním a výstavním síním a sportovním halám odebere možnost zřizovat kuřárny. Místa ke kouření nebudou moci být ani v areálech zdravotnických zařízení kromě uzavřených psychiatrických oddělení.

Zákaz kouření klasických cigaret norma rozšíří na nekryté části zastávek hromadné dopravy a na zoologické zahrady, kde budou moci být kuřácké koutky.

U elektronických cigaret nebude vedle restaurací platit zákaz z míst vyjmenovaných v zákoně jen v zoologických zahradách. Kuřáci z nich tedy nebudou moci inhalovat třeba v nemocnicích, ve školách, v nákupních centrech kromě vymezených míst, v prostředcích veřejné dopravy, v zábavních zařízeních, ve sportovních halách a na dětských hřištích.

Zdroj: http://www.li­dovky.cz/schva­leno-uplny-zakaz-koureni-zacne-platit-od-konce-kvetna-por-/zpravy-domov.aspx?c=A161209­_072853_ln_do­mov_ele

Další odpovědi
Mc Merkurion

… ne, výjimka je pro předzahrádky a psychiatrické léčebny (co vím já) …

HZK

Jak říká Ananasm bary, restaurace atd. Dýmek v čajovně se zákaz naštěstí netýká. Kde jsou zakázány cigarety, budou povoleny e-cigarety, se kterýma si ovšem taky mnohde nezahulíte, což mě přijde nelogický, když to nikomu pasivně neubližuje.