sesednizkola

Týká se milostivé léto i dluhu u České podnikatelské pojišťovny?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ne. Jsou o soukromý subjekt, který se k akci nepřipojil.

Další odpovědi
marci1

Ne.
Dlužník, který chce Milostivého léta využít, musí splňovat tři podmínky.
1.Má dluh vůči státu, obci nebo organizaci, ve které mají většinový podíl – například v dopravních podnicích, ČEZu nebo Pražské plynárenské.
2. Dluh musí být v exekuci. Pokud tedy zatím jen dlužíte, zvýhodnění se vás netýká.
3. Exekuci musí vést soukromý exekutor. Milostivé léto se nevztahuje na státní exekuce, tedy ty správní nebo daňové. Ty vede obvykle třeba Finanční správa. 🙂
Více: https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/zbavte-se-konecne-exekuci-je-tady-milostive-leto-s-dopisem-exekutorovi-ale-8606638