wmiraww

tyka se amnestie hledanych osob?

chci se zptat jestly se amnestie vztahuje na hledane osoby?

Nejlepší odpověď
inspektorcz

NE netýká. Amnestie se týká pouze osob právoplatně odsouzených a ve výkonu trestu. Hledaná osoba na kterou PČR vyhlásila pátrání se dopouští dalšího samostatného protiprávního jednání (a to např. nenastoupení výkonu trestu apod.) na které se amnestie nevztahuje.

Další odpovědi
standa

S největší pravděpodobností NEVZTAHUJE !

Pokud by však dotyčná osoba byla ´hledána´ pro trestný čin, který v novém zákonu bude zrušen, tak bude stíhání zastaveno… Je proto nutné vědět z jakého důvodů je tato osoba dnes ´hledaná´.

btw:
A není to amnestie, tak jak ji známe z devadesátých let z dob prezidentování V.Havla.

Důvodem propouštění některých osob je platnost nového trestního zákoníku, který některé tresty ruší.

miladaB

Pokud je dotyčná osoba ´hledána´ pro trestný čin, který novým zákoníkem bude zrušen, tak NEBUDE stíhání této osoby zastaveno. Pokud je totiž dotyčná osoba ´hledána´ dopouští se dalšího protiprávního jednání a to toho že se musí HLEDAT.
Pokud dojde ke změně zákona, bude osoba zproštěna trestu za svůj trestný čín pro který je hledána, ale dále bude stíhána za to že na ni muselo být vyhlášeno celostátní pátrání a za to, že musela být hledána.