bolak

Ty www stránky, které někdo vlastní, ale nic na nich není, nebo je tam přesměrování na jinou stránku, to něco stojí?

Třeba tahle stránka > http://ww43.ko­kot.cz/ nebo kradu.cz, kterou když zadáte, tak vás to přesměruje na oficiální web vlády české republiky, tak ti lidé platí za hosting a za doménu nebo neplatí?

A tomu se říká „zaparkovaná doména“ anebo to je zas něco jiného? A kolik takové pořízení stránky, na které nic není, případně je tam jen nějaké přesměrování někam jinam, kolik to stojí?

Nejlepší odpověď
ivzez

Jistě. Za doménu platí určitě, platba
za hosting závisí na tom, kde hostují.

Některý prodejce domén poskytuje
k placené doméně trochu prostoru zdarma.

_______

Zaparkovaná doména je podle mne doména, na které (zatím) nic není,
ev. je tam jedna stránka s uvedením, komu doména patří, kontaktu apod.

Za přesměrování se neplatí, maximálně by bylo potřeba zaplatit
tomu, kdo přesměrování „vytvoří“ nebo zařídí (momentálně mne
nenapadá, jak to vyjádřit výstižněji).

Parkování domény je určitý způsob hostingu,
někde se za něj platí, jinde může být zdarma.

Další odpovědi
Dochy

Za doménu se platí. Ale je to řádově 400kč ročně (záleží i za jakou doménu). Za hosting se také něco platí, ale jednoduché přesměrování… To se dá přidružit i k jinému smysluplnějšímu projektu… Ty stránky na kterých je reklama zpravidla i něco vydělávají – pokud se majitel dobře trefí a koupí doménu kam kvůli chybným zadáním adresy leze hodně lidí…