Terryle

Ty lžeš, máš měkkej nos!

Když už se tu nakleplo téma lhaní… taky vás rodiče v dětství, když jste evidentně lhali, podrobovali „testu měkkého nosu“? Takové to „počkej, já si tě vyzkouším… hmm, máš měkkej nos, ty lžeš!“
Říkali vám to taky? Proč se to říká? Jak to vzniklo? Má to nějaké logické opodstatnění? Nebo by se stejně tak mohlo říkat „ty lžeš, máš kulatý oči“ – tzn. platí to vždy a u všech? :)

Nejlepší odpověď
quentos

jo, taky mi to aspoň jednou řekli :{)> jenže problém je, že minimálně všechny pršáky jsou do jednoho měkký :{))> chrupavčitá přední část je pak měkká u všech nosů (srov. zdroj) a oni šahají většinou právě na ni, to bychom byli lháři všichni :{))>

ovšem jak to vzniklo, to ví čert

Zdroj: www.bodyestet­.cz/korekce-nosu/p277

Další odpovědi
lola

Nevím,kde to vzniklo,ale měkký nos mají snad všichni,hlavně politici,ti ho maj i červenej od chlastu!!! Taky mi maminka říkala,máš tvrdý paleček(na noze) běž se vyčurat,taky jsem tomu nikdy nepřišla na kloub.