Tvrdý režim v práci

Jsou firmy, kde je tak tvrdý režim, že se v pracovní době nesmíte ani vysmrkat, loknout si vody, jít na záchod neexistuje. Jakýkoliv sebemenší přestupek se rovná výpovědi podle §55.

Nejlepší odpověď
standa

Teoreticky si umím představit i takovéto absurdity, ale nikdo vás nenutí zde pracovat 🙂

Další odpovědi
Elk

Pokud máte v práci takovéto podmínky, obraťte se na odbory popřípadě napište na email : poradna@psychoterapeut.cz s dotazem, jestli se nejedná o bossing, tam Vám poradí/taky jsem tam napsal/.

Terryle

Řekla bych, že to teoreticky lze, ale zaměstnanec o tom musí vědět, když nastupuje, a musí s podmínkama souhlasit… předpokládám, že dodatečně už ho takhle buzerovat nejde.

hanulka11

To už pak není režim ,ale buzerace. Nechtěla bych to zažít.

Arni

Tyhle metody zde zavádějí některé zahraniční firmy, přestože tím porušují naše zákony.
Zkuste si zajít na Pracovní úřad, ale mám obavy že Vám moc nepomůžou. Leda by tam poslali kontrolu. To by si ale muselo stěžovat víc lidí.
Sice Vám za napití a pod. nemůžou dát „padesátpětku“, ale chápu že si něco jiného vymyslet dokážou.
I když je to dnes problém, zkusil bych se podívat po jiném zaměstnání.

simonka

Také jsem si tím prošla, vydržela jsem dva roky, smlouva vždy po měsíci, na nic nárok a když jste chtěla na wc musela jste halekat na zástupce a když hned nedorazila, tak průšvih a nemohla jste odejít neb jste byla jako řetězec ve výrobě. Zavinila byste pohromu, musela zaplatit škody atd. Ano jedná se o zahraniční firmy, ale bohužel práci jinou jsme dosud nesehnali. Nesmíte pít, na nic se ptát jen jako robot stát a makat a nic nechtít po dobu 12ti hodin a nikde nemáte žádného zastání. Bohužel kam toto speje a takových podniků tady roste jako hub po dešti.