Magnus

Tvar obličeje, barva vlasů, výška

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na pár otázek:

  1. Je mi 17 let, mám zrzavou barvu vlasů (největší hnus na světě). Ani otec, ani matka zrzaví nikdy nebyli. Otec měl světlé vlasy, ale nyní je má černé. Je zde pravděpodobnost, že mi vlasy také ztmavnou (nejlépe do tmavě hnědé/černé)?
  2. Čím je dáno to, že někomu nesluší nějaká barva vlasů? Je to pouze barvou pleti nebo i tvarem obličeje?
  3. Jsem celkově malý, což je pro mě jako pro chlapa strašně ponižující. Bohužel je celá naše rodina malá, takže to mám prostě v genech. Není i přes to nějaká možnost, jak více zproduktivnit růst? Nemám teď na mysli samotné svaly, které mohu zvětšit posilováním, ale celkově postavu (např. lepší stravou, fyzickou aktivitou apod.).
  4. Jak hodně se mění tvar obličeje během cca 17 – 25 let? Rysy obličeje a očí mám po otcovi, ale je to přesně opak toho, jak bych chtěl vypadat. Je zde nějaká možnost, že se to prostě změní, nebo jsem prostě odsouzen žít s tím, co mám teď?

Díky moc, Martin

Nejlepší odpověď
anonym

Ad 1. Je možné, že ti vlasy ztmavnou, je to – obecně řečeno (nic o tobě nevím) i pravděpodobné. Ale taky je možné – s obdobnou pravděpodobností, že ti vypadají. Co je lepší/horší? 😉
Ad 2. Je to dáno jen názorem (vkusem) posuzovatele – každému se líbí něco jiného a to, že si sám sobě připadáš nehezký, je spíše jen tvůj dojem.
Ad 3. Není. Resp. není žádná rozumná možnost (bez značného rizika poškození zdraví).
Ad 4. Kosti ještě rostou a tím se zvýrazňují rysy. Ani s tím bez plastické operace (drahé, bolestivé a značně rizikové) nic nenaděláš.
Neblbni – najdi si něco, v čem jsi dobrý a vykašli se na fyzický výzor, na ten stejně koukaj jenom baby vhodné na maximálně několikero zasouložení… 😉

Další odpovědi
iceT

Můj otec měl před vojnou vlasy slámové,postupem let ztmavly do kaštanova.Spolužák býval liška ryšavá opravdu ryšavá a dnes má vlasy skoro do špinavě blonďata.Řešení?Hoď si na vlasy nějakou barvu,ale tím si moc nepomůžeš.Vzhled člověka se mění po celý život,zejména když nabere trochu na váze a jak psal kolega nade mnou,pro koho vzhled prvořadým faktorem při posuzování člověka je ťupec.

marci1

Dobrý večer Martine,
v Tvém věku se nám také zdálo, že náš vzhled není přesně takový, jaký bychom si představovali. Někomu se zdá, že má velké uši, velký nos, malé rty, krátké nohy, malou postavu, velkou postavu. Později se vše ustálí. Každý je jedinečný originál. Za pár let, až budeš mít přítelkyni, tak se na svůj fyzický vzhled budeš dívat úplně jinýma očima.Pro ni budeš ten nejkrásnější a nejlepší na světě. Spokojenost a štěstí je v něčem úplně jiném. 🙂

led

Výzor chlapca a mladého muža sa ku starobe môže aj veľmi zmeniť, alebo aj nie. Môžu mu vypadať vlasy, alebo môže mať mohutnú bielu hrivu. Anjelská tvár sa vekom, vplyvom počasia, psychických a fyzických záťaží tiež zmeniť v tvár vráskavú, zošuverenú, alebo môže ostať anjelskou, nežnou… Je to závislé od jeho DNA.
Netrápila by som sa tým.
Krása… fyzická krása, tá môže byť relatívna. Krásu človeka, tú robia jeho činy, je duša…
Hrbáč Quasimodo, zvonár od Matky božej, bol znetvorený, strach a hrôza naň pozrieť, ale keď prejavil svoje city lásky, bol to ten najkrajší človek na Zemi, ktorý mal nešťastie v tom, že všetci naň pozerali len po fyzickej stránke.
Pozrite sa okolo seba,

anonym

Martine, jsi pěkná trubka. Příroda je moudrá a ví dobře, co dělá, ačkoliv se někdy hezky „rozšoupne“. Žij s tím, co Ti dala „do vínku“ a nauč se mít rád sám sebe. Zrzavá barva je krásná. Všiml sis někdy na ulici, kolik žen si barví vlasy do červena a do zrzava? Nojo, já chtěla být jako holka blondýna (a teď si zoufám, že si musím barvit vlasy). Menší vzrůst? A proč Ti to dělá starost? Člověk je velký tím, jaký je, ne tím, kolik ho stačilo do výšky narůst. V životě potkáš tolik duševních mrzáků a lidí malých duchem, že Tě určitě nejednou napadne, že být malý charakterem je podstatně horší, než když neměříš alespoň 1,80 m.
Pokud jde o rysy v obličeji a to, že nechceš vypadat jako otec, tak Ti mohu opět opáčit tím, že většinou muži velmi pohlední v mládí nejsou moc hezcí ve středním nebo vyšším věku. (Mimochodem buď rád, že jsi otci podobný a při dnešní morálce si nemusíš dělat starost s tím, kdo jsou tví skuteční rodiče.) Někteří lidé s léty i vzhledově dozrávají jako víno.
Nejde o to chtít nějak vypadat a zoufat si nad tím, že takové přání Ti nikdo (kromě plastických chirurgů) nedokáže splnit. Jde v každém případě o Tebe samého, o to, aby jsi sám sebe dobře znal a naučil ses využívat svých kladných vlastností, ale také toho, s čím nejsi příliš spokojený. Znám dost lidí, kteří neupoutají pozornost svým vzhledem a přesto jsou natolik charismatičtí, že v jejich společnosti utíká čas velmi rychle a cítíš se v jejich blízkosti moc dobře.
Nehodnoť sám sebe tolik negativně. Fyzická krása a vzhled jsou jen jednou stránkou lidské osobnosti, jen pro povrchního člověka tou nejdůležitější.