Pomněnka

TV poplatky

Kromě domácnosti, kde mám TV a platím poplatek, mám ještě byt, který také užívám a také krátkodobě pronajímám turistům. Musím platit ještě jednou poplatek za TV?
Doplňuji:
Tak vám děkuji za odpovědi.
Na stránkách ČT jsem našla vysvětlení taky:

Pokud někdo pronajímá chatu a je podnikatelem, který má na tuto činnost vydaný živnostenský list, je povinen za tuto televizi platit, protože je jako fyzická osoba podnikající používá tv přijímač k podnikatelské činnosti.

Pokud někdo pronajímá chatu či jinou nemovitost bez živnostenského oprávnění na tuto činnost, tj. pokud vedle pronájmu nejsou pronajímatelem poskytovány žádné další služby, pak nemusí z tv přijímače v pronajímané nemovitosti platit poplatek, pokud je již evidován jako poplatník fyzická osoba – domácnost.

Pokud ale nájemce takovéto nemovitosti tento přijímač užívá déle než 30 dní a není evidovaným poplatníkem v místě svého trvalého bydliště, pak je povinností tohoto nájemce se přihlásit k placení televizního poplatku.

Nejlepší odpověď
deny555

Nemusíte,platí se jen za jeden přístroj.

Další odpovědi
standa

Pokud je byt pronajímám na základě živnostenského oprávnění (ta zmínka o turistech tomu může nahrávat), pak je povinnost takovéhoto ´podnikatele´ platit další poplatek za TV…

V opačném případě platí odpověď uživatele deny555.