bobaaa

TV Panasonic TX-P46S10E

Dobrý den,mám TV Panasonic TX-P46S10E. Kdykoliv pustím televizor, tak mi nabíhá DVB-T. Lze někde nastavit prioritní vstup? Je to opravdu už docela otravné, stále mačkat AV na ovladači… Děkuji za odpověď.

Odpovědi
tom004

Zase jedna otázka, která není úplně jasná. Ten AV vstup mačkáš proč?
Doplňuji:
Po zapnutí, je vždy TV prioritní. Ale, pokud máš ostatní přístroje propojeny s TV pomocí SCART, je prioritní ten který zapneš při puštěné TV, třeba SAT a nemusíš nic mačkat. Funguje to ,ale jen u propojení SCART – SCART, nikoliv u jiného druhu propojení, protože SCART vyšle, některým pinem do TV „řidící puls“, kterým ji přepne do požadovaného režimu. A, protože na TV bývají konektory SCART dva a přístrojů na připojení víc, dá se to řešit pomocí různých typů slučovačů signálu.
Třeba něčím takovým:
http://www.srov­nanicen.cz/q/scar­t%20slucovac%20s%20pr­epinacem/

mosoj

Ty brďo příkon 355 W. Tak to by mně nesmělo do baráku. A co by jako mělo nabíhat jinak. Vždyť je to televize.
Jinak je ještě možnost pořídit si sluhu na mačkání čudlíků.

bobaaa

Díky za ozvání…:-) Vím,je to trošičku žrout, ale když jsem ji před 3 roky kupoval, tak to byla vlajkova lod Panasonicu… 🙂 Jinak jde o to, že ať koukám na Satelit,DVD,PS3 atd, a vypnu televizor,tak při opětovném puštění mi vždy skočí DVB-T. Ale ten ja nechci,musim zmacknout AV a pak mi teprve naskoci satelit,nebo si vyberu z nabídky jiné vstupy. Je to už takhle o něco jasnější??? Díky za odpověď.

tom004

Ještě jsem zapomněl v doplnění dodat, že to tak mám doma. Koukám na TV z STA, zapnu SAT, přepne se, potom zapnu DVD a běží. Vždy je aktivní přístroj, který dá poslední impuls. Funguje to bez problémů

bobaaa

Díkas za info,jen nevím,jestli je to zrovna odpověď,která by mi pomohla. Jediný,co mám připojený přes skart,je video,ale na něj vůbec nekoukám. Ostatní přístroje je vše přes hdmi. Proto jsem z toho takový zoufalý. Ať koukám na co koukám jako poslední aktivní připojení,tak po vypnutí TV a opětovném zapnutí je vždy DVB-T.

tom004

Potom máš dvě možnosti. Využít scarty, nebo mačkat čudlík. 🙂