KukyHad

„turnus“ či „turnusová směna“

Dobrý den, na poradě nám bylo zaměstnavatelem sděleno, že Zákoník práce pojem „turnus“ či „turnusová směna“ nezná. Je prý jen termín „nerovnoměrně rozvržená pracovní doba“. Opravdu není pojem „turnus“ v pracovním právu znám?

Odpovědi
standa

Pokud pod pojem „pracovní právo“ zahrneme Zákoník práce, tak zde se tento výraz TURNUSOVÁ SMĚNA skutečně nevyskytuje.

Na druhou stranu jsem téměř přesvědčen, že pojem „nerovnomerně rozvržení pracovní doby“ (§ 82 a následující Zákoníku práce) váš problém spolehlivě vyřeší.

Jde ´jen´ o to, abyste velmi dobře popsali vaší turnusovou směnu s odvoláním na zmiňovaná ustanovení zákoníku práce.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast4h2.aspx