ingi

Tullamore Dew

Ahoj, chci se zeptat, jestli je možné, aby bylo v Tullamore Dew nějaký metylalkohol nebo co to bylo v těch vodkách a rumech, abych nezkončil jako někteří :( .. Je pití Tullamore Dew bez rizika ?

Děkuji
Doplňuji:
No, myslel jsem to tak, jestli by se nechalo po tom oslepnout, jako se stalo asi před měsícem, že po vodce a rumech oslepnulo asi 50 lidí.

Nejlepší odpověď
quentos

Pokud neprodávají někde panáka za 20 Kč (což Vás jistě trkne a bude podezřelé), tak ano. Někde byl i k dispozici výpis rizikových značek – Tullamore Dew mezi nimi nebyla.
Doplňuji:
tedy ano na otázku „je … bez rizika?“

Další odpovědi
badisko

ano muzete metyl byl jen v urcitych druzich lihovin myslim ze Tullamore Dew bude cista …ikdyz ja bych dal spise prednost ..chivas regal 12lete ..a to ty mydlove vody moc nemusim …
Doplňuji:
je zvlastni ze je to Irish whiskey…a Irove ji nejak nekonzumuji…:-)

anonym

U legendární irské whiskey nic podobného nehrozí – pančování levných značek je současným českým fenoménem (díky dírám v legislativě a evidentně korupční provázanosti s orgány původně určenými ke kontrole a pokutování, jež si fikaně šedá ekonomika naklonila dohodou, že to, co by skončilo v beztak bezedné černé díře věčně děravého státního rozpočtu, rovnou odkloní do efektivnějších kapes samotných výběrčí).
Tullamore, jako jediná má trojí destilaci (ostatní pouze 2×, včetně skotské), a vyznačuje se voňavým aromem s garancí originality a kvality – viz odkaz ve zdroji:
Sám konzumuji značkové destiláty a Tullamore dostávám po řadu let skoro o každých Vánocích, zatím to spíše zrak a mysl bystří, žádné negativní příznaky nebyly zaznamenány ani u degustátorů z řad návštěv.
(Zatímco české pančované patoky mají na svědomí k dnešnímu dni už 35 obětí).

Zdroj: http://tullamo­redew.cz/irska-whiskey/irska-vs-skotska/

iceT

Bojíš se?Nebumbej-vyhneš se riziku…

Majkíííí

Zrovna Tullamorky bych se nebál ;) Pančují se hlavně malí výrobci. Těch velkých se černý trh bojí ;)

Tenhle dotaz mi připomněl reklamu na tullamorku, co kdysi běžela: http://www.al­koholium.cz/le­gendarni-reklama-whisky-tullamore-dew/ :)

huxa

badisko-je zvláštní, že ty jsi čech a pletou se ti tak závažné pojmenování jako je metyl (methyl) a methanol-určitě jsi schopný a vygoogluješ si, co to znamená, jen napíšu vzorce, aby to každý pochopil
methyl-CH3 (3 je index pro H)
methanol-CH4O (4 je index pro H)
z tohoto i blbca napadne, že methyl je naprosto něco jiného než methanol a nelze tyto pojmy zaměňovat jen proto, že to říkali v televizi…