arin

Mohu použít k přikrmování ptáčků v zimě místo loje, např. tuk Omega smíchaný s různými semínky?

Mohu použít k přikrmování ptáčků v zimě místo loje např. tuk Omega smíchaný s různými semínky? Obsahuje palmový olej a jiné rostliné tuky. Neublíží jim to?

Nejlepší odpověď
gecco

No – rozhodně jim to nebude prospívat – to jsou ztužené oleje, chemie, hnusy pro lidi i ptáčky…
😉
Nemáš-li k dispozici hovězí nebo skopový lůj (je na krmení ptáků nejlepší), použij vepřové sádlo…

Další odpovědi
Lamalam

Můžeš, ale sádlo nebo lůj bude rozhodně lepší.

Zdroj: http://www.mb-eko.cz/zahrada/pod­stranka-rozcestniku/ptaci-krmitka-krmeni-ptaku-v-zime

ReHu

Není nejvhodnější.
Vepřové sádlo stojí pár korun a je pro ně lepší.

Luxx

tenhle utrejch (ztužené rostlinné tuky – margaríny) nejím ani já, natož abych to dávala fauně

Mc Merkurion

… no,palmový olej (!?) … dycinky se dávalo kus špeku …