Lorelai

jak je to s trvanlivostí 14-ti denních čoček?

Ahoj, dnes ráno jsem si nandavala čočky, ale ani jedna mi v oku „neseděla“ pohodlně, hrozně škrábaly, několikrát jsem je vyčistila, zkusila obrátit nebo prohodit levou za pravou (mám stejný počet dioptrií) ale nic nepomohlo, jelikož jsem spěchala, otevřela jsem si nové balení. Jenže problém je, že ty staré jsem měla mít třetím dnem, takže teď mám otevřené 2 páry 14ti denních čoček. Ptám se: můžu používat jen jedny a ty druhé, ačkoliv jsou už „načaté“ používat až za těch čtrnáct dní, nebo musím oboje spotřebovat do těch dvou týdnů.
Děkuji

Odpovědi
anonym

V podstatě jde o to, že čočky ´vydrží´ 14 dnů nošení, ale při nošení např. 1× týdně nevydrží 14 týdnů (no – vydrží, ale je vyšší pravděpodobnost jejich kontaminace a tím i následných problému s očima – zánětu apod.)
Otevřené by neměly být déle, než je cca dvojnásobek jejich ´výdrže´.
Takže ano, ty druhé můžeš používat „až za těch 14 dní“.
Ale – pokud už tě ty první čočky „skrábaly“, mohlo dojít k jejich poškození i dříve, než po čtrnácti použitích – pokud tě budou škrábat i při dalším pokusu o nasazení, raději je vyhoď rovnou.