Gami.Pet

Jak získat trvalý pobyt v Anglii?

Dobrý den,
chci se zeptat, kdybych se rozhodla, že bych chtěla bydlet v Anglii (na pořád) co bych proto musela udělat?? Musela bych mít občanství?? A jak vůbec dlouho může člověk v zahraničí zůstat??
Děkuji za odpověd :)

Nejlepší odpověď
anonym

Na hranicích země do které cestujete musíte předložit platný cestovní doklad. Ve spojeném království Vám postačí pouze občanský průkaz.
Před odjezdem oznamte Vaší zdravotní pojišťovně, že odjíždíte na delší dobu do zahraničí, kde budete pracovat. Nechte si vystavit evropský zdravotní průkaz, pokud ho ještě nemáte.

Jestliže znáte datum nástupu do práce, sdělte to zdravotní pojišťovně. Pokud ještě nemáte zaměstnání, domluvte se s pracovníky ZP jakým způsobem upřesníte Váš nástup. Po zahájení výdělečné činnosti vraťte evropský průkaz a požádejte svou zahraniční zdravotní pojišťovnu o vydání nového průkazu. Po návratu, pro dokázání Vaší práce v zahraničí předložte Vaší zp formulář E104, který Vám vystaví tamní pojišťovna. Jestliže tento formulář nemáte, musíte nějakým jiným způsobem prokázat přesný datum nástupu a ukončení zaměstnání. Toto můžete učinit například výplatními páskami, pracovní smlouvou a podobně. Pokud se odhlásíte ze zdravotní pojišťovny, odcestujete do zahraničí za prací a vrátíte se dřív než za 6 měsíců. Budete muset tuto dobu doplatit. Pro více informací se ptejte přímo ve Vaší pojišťovně.
Přečtěte si tohle:
http://www.brit­job.com/?page=pred-odjezdem
http://europa­.eu/youreurope/ci­tizens/residen­ce/faq/index_cs­.htm
Trvalý pobyt v Anglii:http://www.lochnes­ka.cz/permanen-residence-britanie-anglie