Pavluška

Trvalý pobyt u babičky- nárok na soc.dávky?

Pokud mám trvalý pobyt u babičky, mám nárok na sociální dávky nebo je to u prarodičů stejné jak u rodičů, čili nárok na dávky nemám?
Doplňuji:
pokud jste někdy žádal o sociální dávky, tak víte, že pokud bydlíte u rodičů, na žádné dávky nárok nemáte.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je jedno kde jsi v trvalém pobytu, ale všude se přičítají společně posuzované osoby do příjmu.
Tedy příklad: ty+babička
ty+máma+táta
takže jde o to, kde je to výhodnější.
Doplňuji:
Nevím o jaký druh dávek se jedná. Zda o dávky SSP-příspěvek na bydlení, sociální příspěvek nebo pomoc v hmotné nouzi. Takže pro přesnější odpověď přesnější dotaz.

Další odpovědi
panenka

Je jedno Pavluško u koho bydlíte pokud si budete žádat o socialní dávky vždy se tam budou počítat osoby se kterýma bydlíte takže i tvá babička,protože domeček je její
Dávek je spoustu zkus nám upřesnit o jakou dávku se v tvé situaci jedná