Trvalý pobyt nájemníka

Jak postupovat v případě,že přítel nájemkyně

  • spolubydlící(není uveden v nájemní smlouvě)bez souhlasu pronajímatele bytu(osob.vl.)

si zřídí trvalý pobyt na tento byt.Mně jako pronajímateli se to nelíbí,co s tím?Předem díky za odpověď. J.

Odpovědi
standa

Jako majitel dotčené nemovitosti máte nesporný nárok se vyjadřovat (schvalovat) k žádostem o záznam trvalého pobytu v evidenci obyvatel na adresu, která je totožná se sídlem vaší nemovitosti.

Neřešte, jak této situace ´nájemník´ dosáhl, ale zajděte si osobně na obecní úřad (evidence obyvatel), aby sjednali nápravu.

btw: ale záznam trvalého pobytu třetí osoby na ´vaší´ adrese pro vás nemá sebemenší ´právní´ újmu