eufrozina

Trvalý pobyt a občanka

Dobrý den, mám otázku, odjela jsem do zahraničí a mám v Čechách zrušený trvalý pobyt, ale občanku pořád mám. Dozvěděla jsem se to nedávno. Jak mám postupovat ? Je občanka plátna ? Děkuji

Odpovědi
anonym

Občanka je platná po dobu na ní vyznačené, pokud se nezmění zákon a neukončí platnost identifikačního dokladu. Platnost OP nemá vazbu na zrušení trvalého bydliště. Přehled platných OP http://www.mvcr­.cz/clanek/ra­dy-a-sluzby-dokumenty-platne-typy-obcanskych-prukazu.aspx. Jak postupovat? doplň co chceš. Pokud ji chceš vrátit, lze v případě že pozbyla platnosti, tady ti hrozí pokuta, protože si neprovedla výměnu za platnou.
Stále si občan ČR a nemůžeš se zbavit dokladu totožnosti.