martinat

Trvalý pobyt a číslo evidenční – jak to řešit?

Dobrý den, prosím o radu. Manžel zdědil zahradu se zahradním domkem (stavba stojí již 30 let), který není zkolaudován. Když jsem to šla řešit na stavební úřad, dokonce jsem se dozvěděla, že ani pozemek není stavební. Bylo nám doporučeno podat podnět ke změně územního plánu, což jsme udělali. To ale asi nebude tak brzy a my se nutně potřebujem přihlásit k trvalému pobytu. Je nějaká možnost, že bychom si na pozemek přivezli např. unimo buňku či montovanou chatičku, na kterou by nám dali číslo evidenční jako na rekreační objek a my se zde přihlásili? Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpověď. Chata má inženýrské sítě. Pokud schválí územní plán, budeme muset zažádat o dodatečné stavební povolení, s tím počítáme. Trvalý pobyt máme, ale já a syn ho mám 400 km daleko, takže s každou prkotinou musím jezdit takový kus. Tak jsem spíš myslela, jestli by nám do té doby nedali číslo evidenční, které se přiděluje dočasným a rekreačním „objektům“. O stavbě se v tomto případě v zákoně nemluví.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

No, myslím si, že to nepůjde. Unimobuňka by byla jen tkz. dočasná stavba, tedy pokud by se vůbec stavbou dala považovat.
Dále si myslím, že ani změna územního plánu vám nepomůže, jelikož bydlet můžete jen tam, kde je to v kolaudačním rozhodnutí a jak sama říkáte, není zkolaudováno.
A co inženýrské sítě? Jsou v té chatce? Pokud ne, asi to do trvalého užívání nepůjde.
to si jen myslím.
Ale na tu buňku vám určitě číslo nedají.
A vy nemáte trvalý pobyt? Ten mít musíte alespoň někde a pokud ne tak na městském úřadě.
Doplňuji:
Ještě bych doplnil k tomu trvalému pobytu: abyste nemusela s každou prkotinou…, zajděte si na evidenci obyvatel v místě tr. bydliště a zde nahlaste (na tiskopise) doručovací adresu. Každý si může zvolit jakoukoli adresu v ČR, kde je schránka a zde mu budou doručovány veškeré písemnosti. Nebo datovou schránku (ale tu nedoporučuji).
Po tomto nahlášení, evidence obyvatel zaznamená tuto adresu do registru a veškeré státní orgány ji musejí používat (soudy, policie,…) Pokud by nepoužili a poslali třeba rozsudek na adresu trv. pobytu a vy to nevyzvedla, nelze použít fikci doručení po 10-ti dnech a je to jako by vám nic neposlali.

Další odpovědi
člověk

musíte si podat žádost o číslo popisné,řeší to jiný odbor,a toto,byste museli provést,i kdyby bylo vše skolaudované a číslo popisné ještě nebylo uděleno
DOPORUČUJI SE NAHLÁSIT NA TRVALÉ BYDLIŠTĚ NA OBECNÍ UŘAD,A BYDLETE,NEŽ SE VŠE ZAŘÍDÍ,
ALE ZAS TO VYŘIZUJE JINÝ ODBOR,ale otázka,několi­ka hodin.