Trvalé bydliště

Moje sestra nechala vyřídit trvalé bydliště mému bývalému příteli v jejím bytě,který po měsíci nechala přepsat na mě a on tam není vedený.Má tam osobní věci,moc se tam nezdržuje a ani mi nepodepsal podnájemní smlouvu.Jak mu můžu nechat zrušit trvalé bydliště a dostat ho z bytu ven?V podstatě tam je proti mé vůli.Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Hlada

Trvalý pobyt můžete zrušit na příslušném úřadě, který vede evidenci obyvatel. Postup je uveden v odkazu.

Zdroj: http://bpp.iu­re.cz/zruseni­pobytu.html

Další odpovědi
www

Navštívil bych ÚMČ, nebo družstvo, jestliže je to „jejich“ byt. Tady se s tím dá něco dělat.
Pokud je byt v OS, skutečně nevím. ☹ Policie??

Michal Kole

Teoreticky ano, ale je to právně složité, musíte to složitě dokazovat, že tam skutečně nebydlí, ale to že se tam občas zastaví bude situaci komplikovat a hlavně to administrativně trvá dlouho.

žolik

Je to díl jak půl roku,zajít na patřičný úřad a nechat zrušit jeho trvali pobit,nemělo bi to dělat problém.

Zdroj: žolík