bydlení

Trvalé bydliště?

Chci koupit likusák,byla to ubytovna,ma č.p.i ev.,na katastru je evidován jako stavba jiná.Da se ze stavby JINA udělat stavba TRVALA?nebo k bydlení?Dají mi tam trvalé bydliště?Dík Mirka
Doplňuji:
Ten lukusak,bude muj já budu majitel i když stavby jiné.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

na ubytovnu asi nepůjde dát trvalé bydliště. Pokud si napíšete trvalé bydliště někam na byt, kde bydlíte v „podnájmu“ potřebujete souhlas majitele.

Bohužel náš právní systém je takový jaký je a ten souhlas někdy úřady ani nevyžadují ☹ nebo jen kouknou na papír zda tam jsou podpisy a čeho se ten papír týká, ale už neověřují, jestli je ten papír pravý, zda to podepsal skutečně majitel. takto se může k někomu nakvartýrovat dlužník a pravému majiteli pak exekutor může zabavit věci a když dostat takového nájemníka z bytu je problematické, protože musí mít důkazy, že tam skutečně nebydlí.

Další odpovědi
standa

Co se týká vašeho dotazu k ´trvalému bydlišti´, tak níže ve zdroji uvádím odkaz na vaší předchozí otázku, kde jsem se pokusil už na dané téma odpovědět.

Dále doporučuji, abyste si s kupní smlouvou, ve které bude identifikace zmiňovaného objektu, zašla na stavební úřad ve vašem městě (okrese) a zde se dotázala, zda objekt splňuje podmínku „bydlení“, jak je definována v ustanovení § 10/1 zákona č. 133/2000 Sb. o evidenci obyvatel, kde je doslova uvedeno toto:
„(…)Občan může mít jen jedno místo trvalého pobytu, a to v objektu, který je(…)označen číslem popisným(…)a který je podle stavebního zákona určen pro BYDLENÍ, UBYTOVÁNÍ nebo individuální rekreaci.“

Co se týká druhé části vašeho dotazu, jak lze ze stavby „jiná“ učinit stavbu „k bydlení“, tak i na toto vám určitě odpoví na stavebním úřadě.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/objekt-jen-s-c-p-byvaly-linkusak-daji-mi-tam-trvale-bydliste-nebo-musi-mit-i-c-ev