feri

Trvale bydliště…

Syn odešel z domu před 10lety.Žije s družkou mají spolu jedno dítě.Bydlí v podnájmu.Asi před 5lety začal podnikat.Později jsem zjistil,že není odhlášen z trval.pobytu /chodila mu pošta / a co byl šok…má napsanou firmu na naší adresu.Na začátku jsem si myslel,že se domluvíme a vše přepíše.Opak byl pravdou ,není s ním žádná řeč.S manželkou žijeme ve stresu jestli nepříjde exekutor.Tvrdí,že se mu daří,nemá žádné dluhy…atd. atd.Jenám přes 50let,jakýsi majetek máme byt ..auto…atd.Nevíme co dělat.
Doplňuji:
Máme byt v osob.vlast.
Kolik lidí je třeba k podpisu,že syn nebydlí s náma a CO STOU FIRMOU???…DĚKUJI

Nejlepší odpověď
kropitko

Bohužel nepíšete,zda nemovitost je ve Vašem vlastnictví???,
Odhlásit ho z trvalého bydliště můžete, je potřeba zajít na městský úřad, obecní úřad nebo úřad městské části a požádat. Úřad by Vám v rámci správního řízení měl vyhovět a syna z trvalého bydliště odhlásit. Je třeba splnit podmínky par.12 zákona o evidenci občanů ve kterém se praví, že ohlašovna (tj. městská část atd. rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu, zaniklo-li užívací právo občana k objektu a neužívá-li občan tento objekt. Jinými slovy může (ale nemusí) úřad chtít doložit, že syn s Vámi ani nebydlí, není přihlášen ke službám apod.
Tzn. že možná ani nebudete potřebovat podpisy sousedů,samozřejmě pokud je budete mít,tak tím nic nepokazíte. Jinak právo je na Vaší straně,co se týká firmy,tak syn je ze zákona po změně bydliště,tato změna nastane v momentě,kdy ho odhlasíte, zajít na příslušný živnostenský úřad a nahlásit změnu sídla firmy.

Další odpovědi
alexandra

Vůbec nemusíte být ve stresu,ale ihned běžte na obecní úřad,kde si podáte žádost na zrušení trvalého pobytu Vašeho syna.Doložíte,že k bytu nemá žádné užívací právo a necháte si svědky podepsat,že u Vás nebydlí.Obecní úřad formou správního řízení rozhodne o změně trvalého pobytu na adresu ohlašovny,tedy na obecní úřad.Kamarádka to taky musela udělat synovi,i když ho má velice ráda,ale málem jí Ti exekutoři do bytu přišli.Takže neváhejte,jde to určitě.Můj přítel měl taky hodně roků trvalé bydliště u rodičů bývalé manželky a Ti ho taky sami odhlásili.

Doplněno pro kropítko:
To by mělo být jedno,jestli je to jejich nebo družstevní,nebo jiné.Pokud tam nemá syn užívací právo.Nebo ne???

Doplněno:Kamarádka potřebovala tři podpisy,ale to může být na každém úřadě jinak.Tam si zajděte a zeptejte se,co budete potřebovat.Firma Vás nemusí vůbec zajímat,to už si bude muset přehlásit syn.Jak už zde bylo uvedeno.

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/pravo/odhla­seni_trvaleho_by­dliste_pobytu_kom­plikace_s_prih­lasenym_postup­.html

atriplex

My jsme doma řešili něco podobného. Šli jsme na obecní úřad a tam to vyřídili. Postup byl přesně jako zde uvádí „kropítko“. Nic jsme nemuseli dokládat, neboť se v obci všichni známe.

Michal

Dát synovi výpovědˇ.Buď na Obecním úřadě,nebo u soudu.