Trvá u me stále vyživovací povinnost, nebo mužu zažádat o zrušení?

Syn (18let) nedokončil studium na střední škole kam chodil 3 roky a přihlásil se na učební obor na který se po 14dnech vykašlal a do žadné školy nedochází.
Co vše potřebuji k žádosti o zrušení výživného, a jsem stále povinen výživné platit ??

Nejlepší odpověď
standa

K ukončení vyživovací povinnosti není nutné žádné soudní rozhodnutí, „konec“ vyplývá ze zákona *), tedy za předpokladu, že nedojde ke sporu…, v takovém případě by musel rozhodnout soud.

*) vyživovací povinnost trvá do doby než se dítě začne samo živit

DOPORUČUJI:

  • napište synovi dopis (písemně proto, že se to může hodit pro případný soudní spor), ve kterém mu oznamte, že očekáváte, že nejpozději do 2 měsíců po ukončení studia si naleznete vhodné zaměstnání, což považujete za přiměřenou dobu
  • během této doby mu i nadále budete platit výživné v nezměněné výši
  • pokud syn během této 2 měsíční lhůty oznámí, že i přes svou prokazatelnou snahu si zaměstnání nemůže nalézt, je na vás zda mu stanovíte další náhradní termín, do kdy si práci musí nalézt (osobně bych byl ještě pro jeden měsíc zaplacení výživného)
  • poté bych placení výživného definitivně ukončil
  • bude pak na synovi, aby si nějakým hodnověrným způsobem obhájil případný návrh k soudu o pokračování placení výživného..