Gifos

Trubky pocet v rade

Mame 8 trubek v jedne rade v druhe 9 atd. Kolik jich bude dobromady v 238 radach?
Doplňuji:
Mosoj. To nechci, zajima me jenom princip

Odpovědi
mosoj

Je to aritmetická posloupnost a je třeba vypočítat sumu 238 prvků.
Počítat už musíš sám. Přeci nechceš po 67 letém dědkovi aby se to znovu učil.
Doplňuji:
Na všechno jsou pěkné vzorečky.

arygnoc

jedná sa o sčítanie čísiel od 8 do (8+238).

princíp sčítania aritmetickej rady je učivom základnej školy (pokiaľ ide o vzorec, postup).

prípadne na to použite excel a máte to za minútu (pokiaľ vám ide o číslo).

lemur

viděl bych to jako = počet řad x (hodnota 1 + hodnota 2)/2 = 231*(8+238)/2 = 28413
Doplňuji:
tak jsem se přehlédl. správně je to takto: viděl bych to jako = počet řad x (hodnota 1 + hodnota 2)/2 = 238*(8+245)/2 = 30107

honza19hk

hoď to do excelu,když zadáš právný postup, bude tI to samo počítat a´t zadáč jakákoli čísla.Pokud s excelem umíš je to práce na pár minut.