zjentek

Trpíte environmentálním žalem?

Jestli trpíte taky environmentálním žalem.

Nejlepší odpověď
marci1

Environmentální žal pociťuji, nejen kvůli ztrátě krajiny, ale proto, že mě trápí, že je současný globální systém nastavený tak, že řadoví občané mohou pro ochranu přírody udělat jen velmi málo. Věřím, že my všichni, celé lidstvo bychom chtěli snížit emise, kdybychom skutečně dostali takovou možnost, kdyby nám nebylo vtloukáno do hlavy, že to není možné nebo že nejde o opravdový problém. ☹

Další odpovědi
Kepler

Ano, jsem smutný z toho, že se kácejí pralesy – plíce planety, že se oceány stávají stokou plnou plastů a že…je toho hafo. Na druhé straně se za posledních 50 let enviromentální povědomí lidí obrovsky zvýšilo a tak zůstávám mírným optimistou. Bohužel zdaleka ne všech zemích, ale snad se to časem změní. Donekonečna si řezat větev pod sebou nemůžeme.

zjentek

2Kepler: Souhlas, donekonečna si řezat větev pod sebou nemůžeme! (;(;(;

(…tak hrubá zase nebude.)