Pplk-Jojik

Trpím depresí nebo sem jen smutný?

Ahoj, od minulého jara po rozchodu s přítelkyní sem začal být dost mrzutý, strašně rychle se u mě střídali nálady, některé dny, hlavně víkendy bych jen spal ikdyž sem spát skoro nemohl v noci sem se budil občas mě i napadli myšlenky na sebevraždu a že by mi asi bylo líp kdybych prostě nebyl.Na podzim sem si našel novou přítelkyni a všechno tohle najednou bylo pryč, před měsícem sme se ale rozešli a všechno se to vrátilo. Už i mě začlo docházet že nejsem úplně v pohodě a vyhledal sem psychologa u kterého sem byl minulý týden na hodinovém sezení, po kterém mi bylo řečeno že je vidět jak strašně mě všechno trápí, že sem očividně v těžké depresi, sem uzavřený do sebe a že zřejmě trpím sociální fobií (což je asi pravda) a doporučila mi abych vyhledal psychiatra který by mi předepsal antidepresiva, abych začal uvažovat trochu víc s čistou hlavou a následně vyhledal pomoc u psychologa a začal vše řešit. Problém je že se najednou poslední 3 dny cítím o dost lépe a bojím se že když zajdu za psychiatrem tak mi řekne že mi nic není a nic mi nenapíše. Je možné že jsem prostě jen smutný z rozchodu a že to není deprese?

Nejlepší odpověď
Kepler

To nic, to přejde. Čas je nejlepší lékař. Kdyby se každý, kdo ztratí přítelkyni zabil, lidstvo by už patrně vyhynulo. Hledej jiné sluníčko, pamatuj, že pro jedno kvítí slunce nesvítí – to je nejlepší lék na zapomenutí a nový start.

Další odpovědi
Kelt

Nezaměřuj se na jednu věc. A tím myslím i na jednu babu. Klidně jich měj víc. Tím neříkám, abys střídal partnerky jak na běžícím pásu. Ale ty jí dáš vše, ty se jí úplně odevzdáš a věříš, že i ona je taková. A pak je tady zklamání, a způsob, jak to řešit. Nikdo za tebe tvé problémy nevyřeší. Neexistuje ideální žena, práce. Každý máme chyby, problémy a starosti. Všechno je v tvé hlavě. Můžeš změnit své názory, víru, poučit se ze svých chyb, vytvořit nové hodnoty. Jinak budeš pořád sponzorem psychiatrů a podobných lidí.

Ametyst

Rozhodně nebudeš uvažovat víc s čistou hlavou, narvaný antidepresivy. Budeš utlumený a zmizí citlivost a vnímavost. Navíc ty prášky mají pomalý nástup, takže situace se může během týdnů změnit.

da ny

Kupte si B komplex, k tomu ještě Thiamin (ráno u snídaněú a Niacin.
A ještě Dogran (kvůkli hořčíku).l
Baštěte asi 3 měsíce. V budoucnu opakujte alespoň 1× v roce.
Choďte na procházky, čtěte, poslouchejte hudbu, věnujte se koníčkům/zálibám.
Plánujte si novou budoucnost.
Pro jedno kvítí slunce nesvítí.
I neúspěch patří k životu člověka.
Možná to vaše střídání nálad trvá delší čas a bylo jednou z příčin rozchodů.
Váš písemný projev je jaký j. Nejsem zrovna „nácek“ přes ČJ, ale…
nevadí i toto některým slečnám?
Někoimu pomůže brzká „nová náplast“. Jiný si potřebuje odpočinout a poznat sám sebe.
Odpočiňte si, pusťte se do něčeho noivého, co vás bude těšit.
Časem přijde i ta pravá (mezitím může být i několik ještě nevydařených pousů).