Vanda6

Trpí zvířata nespavostí?

Nejlepší odpověď
anonym

Naši domácí mazlíčkové trpí v časté míře stejnými civilizačními neduhy jako my-lidé.Obezitou a s tím spojenými potížemi,nedos­tatkem pohybu,alergiemi a různými neurózami,tedy i nespavostí.Pokud např.pes nemá dostatek pohybu a aktivit na čerstvém vzduchu,hodně krmení,je přes den zavřený v bytě sám,nudí se,většinu tohoto času prospí a pak se v noci nechce.Ale příčiny mohou být i jiné a různé.Volně žijící zvířata tráví valnou část času sháněním potravy a rozmnožováním a vším co s tím souvisí a nespavostí asi netrpí…:D

Další odpovědi
Conchus

Asi tak dramatickou jako my lidé ne. Ovšem můj 12tiletý pes (jsme na tom s věkem zhruba stejně, mně je 75) mírnou nespavostí v noci trpí. Když se vzbudím, tak ho slyším, jak se olizuje. Taky se dojde napít nebo projít po bytě. Ale na druhé straně vím, že to přes den dožene. Hlavně když poslouchám hezkou muziku (miluje Bacha a Beethovena), tak si ke mně přijde lehnout a spí jak špalek.

anci

Měla jsem takový problém a od veterináře jsem se dozvěděla, že to je možné.